Connect with Us

All posts tagged "xhaketa"

Life Style 14:20 - 28 Mars, 2019

Xhaketat xhins/Modelet më të bukura të trendit që ka pushtuar pranverën

Ngrohja e kohës, zgjatja e ditës dhe dielli i ngrohtë… Pranvera nuk është më në prag të derës, por mund të themi se ka hyrë e...

Fashion 21:45 - 10 Mars, 2019

Po bëjnë namin/7 llojet e xhaketave që do të donit këtë sezon

Ato po bëjnë namin në internet dhe me siguri do marroseni pas tyre. Ju ftojmë që t’ju hidhni një sy fotove të mëposhtme dhe pse jo,...

Fashion 15:53 - 29 Tetor, 2018

Këto xhaketa lëkure do t’ju bëjnë ta dashuroni vjeshtën

Për disa sezone radhazi në modë ishin xhaketat e lëkurës së stilit të motorristëve, të mbushura me tokëza dhe detaje që identifikoheshin më shumë si “Rock”....

Fashion 23:50 - 1 Shkurt, 2018

Kur të hiqni xhupat, ky trend i ri do t’i fiksojë të gjitha femrat në pranverë

Në epokën e të qenit autentike, xhaketa e xhinsit është veshja më e re që do ta shihni kudo në 2018-n. Pak ditë më parë, Rita...

Fashion 23:20 - 10 Tetor, 2017

Foto/ Xhaketat që do ju bëjnë të bini në sy në mes të turmës

Të gjithë e dimë që në ditë të ftohta, një xhaketë e madhe që të mban ngrohtë është perfektja për këto ditë. Me ngjyra të theksuara,...

Fashion 23:30 - 24 Shtator, 2017

Foto/ Xhaketat më in për sezonin e ftohtë

Tani që hymë në sezonin e vjeshtës dhe që koha po bëhet më e ftohtë, kemi nevojë për xhupa dhe xhaketa . Prandaj bëni lekët gati...

Kuriozitete 19:45 - 6 Shtator, 2017

Foto/ Njihuni me xhaketat më në modë për vjeshtën e 2017

Xhaketat janë gjithmonë një veshje e preferuar për femrat, pasi tregojnë seriozitet dhe finesë. Sidomos për femrat që punojnë në zyrë, ato janë shumë të domosdoshme....

Fashion 15:30 - 2 Janar, 2017

Xhaketat e kamoshit “in” të momentit

Këpucët prej kamoshi nuk janë të vetmet trende për këtë sezon, edhe xhaketat janë shumë të preferuara nga vajzat e apasionuara pas modës. Xhaketat apo palltot...

Fashion 10:30 - 20 Dhjetor, 2016

Kombinimi ideal i xhaketave

  Nëse shpesh e keni pyetur veten se me cfarë ta kombinoni një xhaketë klaske jua sjellim zgjidhjen. Përse nuk mendoni të përdorni bizhutë varse të...

Kuriozitete 16:15 - 8 Korrik, 2015

Mesazhet e kancelares mund te kuptohen edhe nga ngjyra e xhaketes

Kancelarja gjermane Angela Merkel sot po realizon turneun e saj në dy shtetet e Ballkanit, Shqipëri e Serbi. Por, ende pa dal me ndonjë qëndrim lidhur...

Fashion 12:19 - 26 Prill, 2015

Trendi më i fundit i xhaketave pranverore

Xhaketa është një veshje e cila dhe pse tashmë jemi në stinën e ngrohtë, është një stil veshje që mund të përdoret gjatë ditëve të freskëta...

Femra 11:52 - 14 Prill, 2015

Si ti veshim xhaketat me ngjyra

Xhaketat me ngjyra duket sikur janë të vëshira për ti veshur dhe kombinuar, por kjo nuk është aspak e vërtet. Me një këmishë të bardhë, xhinse...

Femra 14:00 - 11 Prill, 2015

Xhaketat kastor të pranverës

Xhaketat kastor duket se do të jenë në modë edhe përgjatë sezonit të pranverës. Më ngjyra, stile dhe gjatësi të ndryshme ato janë një trend i...