Connect with Us

All posts tagged "xhelozia"

Showbizz 11:08 - 29 Mars, 2020

Çifti më i komentuar i momentit/ Reperi tregon për xhelozinë e partneres dhe flirtet me koleget

Reperi Fero është mjaft i kometuar në mediat rozë përsa i përket jetës private si dhe asaj profesionale. Ai është një një lidhje dashurie me modelen...

Kuriozitete 15:50 - 29 Tetor, 2019

Nga besimi i thyer tek xhelozia/ Zbuloni 4 gjërat që shkatërrojnë lidhjen tuaj në çift

Në thelb, një marrëdhënie është një person tjetër të cilin ne e përdorim si reflektim për të vendosur identitetin tonë në botë. E thënë kjo, cilat...

Kryesore Show Biz 23:20 - 1 Shkurt, 2018

Eli Fara fut në “sherr” me gruan këngëtarin e njohur shqiptar: Ajo bëhet xheloze

Eli Fara është një prej këngëtareve shqiptare që ka ditur ta sfidojë moshën. Pavarësisht viteve që mban mbi supe atë mund ta krahasosh shumë mirë me...

Kryesore Show Biz 21:50 - 22 Prill, 2017

Pse jemi xhelozë

Shumica prej nesh e kemi përjetuar xhelozinë në ndonjë moment. Çfarë saktësisht është xhelozia dhe si manifestohet ajo? Në modelin tradicional evolucionar të psikologjisë, xhelozia manifestohej...

Life Style 14:00 - 19 Prill, 2015

Rreziku nga xhelozia

Xhelozia mund të ketë pasoja të papara. Psikologët thonë se të jetuarit në lidhje ku skenat e Ata kanë konkluduar se xhelozia e gabuar, mund të...

Life Style 12:06 - 11 Janar, 2015

Lloji i tradhëtisë për të cilën femrat bëhen më shumë xheloze

Një studim i fundit ka zbuluar një të dhënë interesante lidhur me xhelozinë e femrave ndaj tradhëtisë. Studiuesit e Chapman University në Texas, të Shteteve të...