Connect with Us

All posts tagged "youtube"

Teknologji 12:33 - 21 Mars, 2020

Netflix dhe YouTube po ngadalësohen në Evropë për të mos shkëputur internetin

Netflix dhe YouTube do të zvogëlojnë cilësinë e transmetimit në Evropë për të paktën muajin tjetër për të parandaluar shembjen e internetit nën presionin e përdorimit...

Life Style 13:40 - 8 Nentor, 2019

Fitoi 32 mijë euro nga videot në Youtube dhe u dënua përjetësisht/ Zbulohen pamjet e shtëpisë luksoze të 17 vjeçarit

17-vjeçari Faze Jarvis, u bë i njohur këto ditë për shkak të mashtrimit që ai bënte në lojërat që ai i publikonte në Youtube dhe fitonte...

Kuriozitete 14:10 - 19 Tetor, 2019

VIDEO- Bëri histori në YouTube/ Zbuloni këngën e viteve 80′ që arriti 1 miliardë klikime

YouTube është bërë prej vitesh platforma më e rëndësishme për të dëgjuar muzikën më të re ose hitet e vjetra që ju kanë ngelur në mendje....

Life Style 18:39 - 24 Gusht, 2019

Amazon, Facebook, Twitter po përballen me problemet e sigurisë/ Ja si po vetëmbrohen “gjigantët” e teknologjisë

Amazon ka shitur me miliona artikuj me anë të internetit. Duke patur kaq shumë produkte me kualitet të lartë, pyetja që lind natyrshëm është: Si i...

Kryesore Show Biz 21:15 - 2 Korrik, 2019

Youtube bllokon këngën e Adelina Ismailit dhe Rinës/ Zbuloni arsyen

Ditën e sotme reperja Rina Balaj ka qenë e ftuar në emisionin e Rudina Magjistarit ku ka folur për projektin e saj muzikor në bashëkpunim me...

Kryesore Show Biz 22:45 - 27 Prill, 2019

Kjo këngë theu rekordin në YouTube/Për herë të parë 10 milionë klikime në dy orë

Për herë të parë në Youtube, një video merr më shumë se 10 milionë klikime në vetëm dy orë. Këngëtarja e njohur Taylor Swift para dy...

Life Style 16:25 - 4 Prill, 2019

Kjo video në YouTube ‘thyen’ rrjetin/Trendi më i fundit i fikson të gjithë

Së fundmi vlogger- et janë fiksuar pas trendit që konsiston në përdorimin e mikroskopit gjatë grimimit ose heqjes së tij duke vëzhguar imtësisht poret e lëkurës,...

Kryesore Show Biz 15:25 - 18 Mars, 2019

Më shumë se 14 milionë ndjekës/Ylli i Youtube hyn në histori me emisionin e saj të parë

Në shtator të këtij viti, ylli i Youtube-t Lilly Singh do të drejtojë një emision të përditshëm në orët e vona të mbrëmjes në NBC. Kësisoj,...

Life Style 10:25 - 3 Mars, 2019

Misioni i ri i Youtube, bllokimi i komenteve në videot e fëmijëve për të luftuar pedofilinë

Një nga rrjetet sociale më të përdorura në botë, kryesisht për të dëgjuar muzikë dhe për të parë video, është duke bllokuar komentet pothuajse në të...

Kryesore Show Biz 10:10 - 2 Mars, 2019

I kërkuan 800 euro për 1 milion klikime në YouTube, reagon këngëtarja shqiptare

Tashmë e dimë të gjithë që klikimet në YouTube blihen dhe nëse doni të dini sesi, thjesht nuk keni kontaktuar me njeriun e duhur. Këngëtarja shqiptare...

Kuriozitete 15:40 - 25 Shkurt, 2019

Facebook, Instagram apo YouTube: Çfarë duan më shumë shqiptarët në 2019-ën?

Ndonëse jetojmë në epokën e lavdishme të Instagram-it, Facebook duket se ende nuk e ka humbur shkëlqimin e tij.  Për shqiptarët, vazhdon të jetë rrjeti social...

Kuriozitete 17:00 - 19 Shkurt, 2019

Toka është e sheshtë! Youtube shton numrin e “besimtarëve” të teorisë së veçantë

Studiuesit besojnë se e kanë identifikuar arsyen kryesore të rritjes së ndjeshme të numrit të njerëzve që besojnë se Toka është e rrafshët. E ajo, sipas...

dorina youtube
Kryesore Show Biz 10:25 - 21 Janar, 2019

Dorina Mema ka një këshillë: “Mos ndiqni Youtube-in për stërvitje, është plot me gabime!”

Fillimi i vitit është periudha më e mirë për të nisur me regjimin ushqimor si dhe me stërvitjen. E për këtë gjë kush mund të jepte...

youtube video
Life Style 11:57 - 18 Janar, 2019

Sfidat “e çmendura”, “Youtube” merr vendimin për ndalimin e videove “të rrezikshme”

Platforma e “Youtube” ka ndaluar klipet që përmbajnë “shaka” të rrezikshme, apo që të trazojnë emocionalisht. Ky vendim ka ardhur pas disa të ashtuquajturave sfida, që...

Life Style 11:35 - 14 Dhjetor, 2018

Kjo është videoja më e urryer në YouTube sot për sot

YouTube Rewind 2018 është zyrtarisht videoja më e urryer në YouTube me 9.9 milion mospëlqime. Çdo fundviti, YouTube publikon një video ku protagonistë janë personazhet më...