Connect with Us

All posts tagged "zakonshme"

gabimet qe bejme ne veshje
Kuriozitete 14:00 - 14 Shkurt, 2019

Këto janë gabimet më të zakonshme që bëjmë në veshje

Masa e gabuar Je e sigurt që e di se cilat janë rrobat që të bëjnë e ato që nuk të bëjnë? Shumica e femrave nuk...

floke
Kuriozitete 23:50 - 8 Shkurt, 2019

Këto janë gabimet më të zakonshme që bëjmë me flokët

Të flesh me flokët e lagur Sa herë që bën dush para se të flesh kujdesu që të heqësh ujin e tepërt para se të shkosh...

Kuriozitete 23:36 - 5 Janar, 2019

Këto janë shenjat më të zakonshme të “helmimit emocional”

Je në pozicion mbrojtës gjatë gjithë kohës Një njeri  i helmuar emocionalisht kërkon gjithnjë që të mbrohet. Ai ka aktivizuar një guackë përmes të cilës mendon...

Kuriozitete 18:09 - 3 Janar, 2019

Këto janë shenjat më të zakonshme të trishtimit kronik

Mbani mëri Ndërkohë që mund të jetë jashtëzakonisht e vështirë për të bërë përpara kur dikush ju lëndon ose ju tradhton, përpiqu të mos lejoni që...

Femra 17:40 - 3 Janar, 2019

Këto janë gabimet më të zakonshme që bëjmë gjatë vendosjes së makeup-it

Mos aplikoni kurrë fondatinën në lëkurë të thatë: Shumë gra bëjnë gabim kur aplikojnë fondatinën në lëkurë plotësisht të thatë. Hapi i parë është të vihet...

Femra 14:09 - 3 Janar, 2019

Ja se cilat janë gabimet e zakonshme, që bëjmë kur zgjedhim parfumin

Aroma është një takim midis emocioneve tona, lëkurës dhe njerëzve rreth nesh. Për ta shijuar sa më shumë ndryshimin e sezonit, përdorni aroma marramendëse, nga ato...

Femra 15:52 - 1 Janar, 2019

Këto shenja të inteligjencës i paskemi injoruar gjithmonë

Zakonisht mendohet se njerëzit inteligjentë sillen ndryshe, zgjidhin shpejt problemet apo flasin mirë. Në fakt është zbuluar se disa shenja të inteligjencës janë aq të zakonshme, sa...

Femra 15:40 - 1 Janar, 2019

Ju tregojmë fantazitë më të zakonshme të grave

Stereotipet kontribuojnë në fakt më në krijimin e një prototipi grash të cilat fantazojnë nënshtrim dhe romanticitet. Në fakt strategjitë e krijimit të ideve mbi fantazitë...

Femra 13:52 - 1 Janar, 2019

Ju tregojmë si t’ja hidhni paq, formave më të zakonshme të ndarjes

Ndarja pasi dikush bën diçka të tmerrshme Ka disa situata në të cilat ndjarja është e paevitueshme dhe e nevojshme, si përshembull kur partneri tradhëton, ose...

Showbizz 16:47 - 4 Shtator, 2015

Topless, gjë e zakonshme për Miley (Foto)

Këngëtarja ka postuar një foto topless për miliona ndjekësit e saj në Instagram.