Connect with Us

All posts tagged "zbokth"

Kuriozitete 14:40 - 23 Qershor, 2019

Si mund ta parandaloni zbokthin? Ja disa këshilla për ju

Zbokthi në flokë është shumë i bezdisshëm sidomos në flokët brunë ku duket më shumë dhe ndonjëherë mund të kthehet në shqetësim dhe në diçka mjaft...

Life Style 12:53 - 26 Prill, 2019

Keni zbokth në vetulla? Çfarë e shkakton dhe disa ide si ta hiqni qafe

Përgjithësisht zbokthi në vetulla apo kudo tjetër ku ka qime, është tepër irritues. Në mënyrë që ju ta mbani nën kontroll, dermatologia Ilyse Lefkowicz sqaron se...

Kuriozitete 22:46 - 2 Gusht, 2017

A përdorni aspirina kur bëni dush?/ Efekti i tyre është i mrekullueshëm

  Në rast se vuani nga zbokthi, atëherë zgjidhja perfekte është që të lani kokën me aspirina. Kjo e fundit nuk është e mirë vetëm për...

Femra 11:40 - 12 Janar, 2017

Lamtumirë zbokth !

Kur blejmë një produkt gjithnjë mendojmë që është i destinuar vetëm për një përdorim, por jo !! Duhet të tregohemi të zgjuar dhe të kuptojmë për...

Femra 20:00 - 4 Qershor, 2015

Si mund të trajtoni zbokthin?

  Dy faktorë duhet të merren parasysh kur ju trajtoni zbokthin: 1.Mosha juaj 2.Ashpërsia e zbokthit tuaj Shampo-të e kokës Shampo-të dhe produktet për lëkurën e...

Shëndeti 16:00 - 15 Maj, 2015

Si ta largoni zbokthin

  Zbokthi paraqitet për shkak të sëmundjes së lëkurës së kokës, Kjo shkakton kruarje, qërim dhe paraqitjen e ‘pikave të bardha’ të pakëndshme. Këtë problem mund...

Life Style 16:00 - 27 Shkurt, 2015

Çaji i rozmarinës ideali kundër zbokthit

Rozmarina nuk është vetëm stimulim i rritjes së flokëve, por, në të njëjtën kohë, të ndihmon edhe për të zhdukur zbokthin dhe për të pastruar skalpin....