Connect with Us

All posts tagged "zbulim"

Kuriozitete 12:10 - 13 Mars, 2020

Në historinë e hershme të Tokës/ Studiuesit tregojnë detajet e zbulimit të fundit

Kur dinosaurët ecnin mbi Tokë, ditët në planetin tonë ishin pak më të shkurtra se 24 orët e plota që njohim sot. Toka u rrotullua më...

Kuriozitete 15:22 - 29 Tetor, 2019

FOTO-Zgjidhni personin që ju pëlqen dhe zbuloni se çfarë thotë për ju

1-Ky person është i guximshëm, i apasionuar dhe i guximshëm. Pjesa e sipërme e veshëve është pak mbi nivelin e vetullave  – kjo tregon inteligjencë të lartë. Mjekra e...

Showbizz 09:59 - 18 Tetor, 2019

“Çdokush ka nevojë për këtë në jetë”/ Lori Hoxha zbulon mësimin më të vlefshëm në jetë

Ajo është tepër aktive në llogarinë e saj të Instagramit, dhe numëron mijëra ndjekës në profilin e saj në Instagram, me të cilët është në kontakt...

Life Style 12:40 - 4 Shtator, 2019

Shkencëtaret bëjnë zbulimin e madh/ Si të zbuloni që keni kancer me një test urine

Shkencëtarët e “Imperial College London”, së fundmi kanë kryer një studim i cili konsiston në një test që ndryshon ngjyrën e urinës dhe nëse zbulon kancerin,...

Fashion 13:53 - 23 Prill, 2019

Nuk dini çfarë të vishni sot? Zbuloni 8 kombinime interesante

Me shumë mundësi disa prej tyre i keni në gardërobë, kështu që ju këshillojmë që të frymëzoheni dhe të bëni një zgjedhje që i përshtatet më...

Fashion 12:10 - 19 Prill, 2019

Cilat janë fustanet më të kërkuara në Google? Zbulimi do t’ju befasojë

“Fustani i vogël i zi” është një nga fustanet më të kërkuara në “Google” këtë vit, i ndjekur nga “fustani me printe leopardi” dhe “fustani me...

Life Style 12:53 - 24 Mars, 2019

Zbuloni çfarë duhet të bëni që mos të hani shumë

Nëse qëllimi juaj është të konsumoni pak, me siguri që keni lexuar se duhet të hani në racione të vogla. Tani shkenca sugjeron se ulja e...

Life Style 21:00 - 22 Mars, 2019

Keni probleme me gjumin? Zbuloni se çfarë duhet të bëni

Që të mos përpëlitesh në shtrat dhe e nesërmja të mos të të gjejë me rrathë të zinj gjigantë poshtë syrit, përpiqu të: Mbash dhomën të...

Life Style 20:45 - 10 Mars, 2019

Zgjidh një buzëkuq dhe zbulo diçka mbi personalitetin tënd

Ja çfarë thotë zgjedhja jote për personalitetin tënd: 1. BUZËKUQI I ZI- Të kesh prestigj është shumë e rëndësishme për ty. Je e pavarur, preferon të...

Kryesore Show Biz 12:10 - 25 Shkurt, 2019

Simboli i shqiponjës me duar! Më në fund zbulohet kush e bëri i pari

Në nëntor të vitit të kaluar u ngritën diskutime të shumta rreth simbolit të shqiponjës me duar. Kush fshihet pas simbolit të famshëm? Edona Llalloshi gjatë...

Kuriozitete 10:42 - 9 Shkurt, 2019

Temperaturat shkojnë deri në 60 gradë celsius, zbulohet se në cilën pjesë të Tokës ndodhet Ferri

“Mirë se vini në ferr”, kështu e ka cilësuar Daily Mail Etiopinë. Ky vend është një ndër me vendet me temperaturat më të larta në botë....

Life Style 13:40 - 3 Shkurt, 2019

Zbulohen pothuajse të gjitha, këto janë karakteristikat e 4 serive Galaxy S10

Edhe pse vetëm 18 ditë na ndajnë nga eventi “Unpacked” që do të mbahet nga Samsung, “thashethemet” rreth gjeneratës së re vazhdojnë të shtohen. Kësaj radhe...

Life Style 10:43 - 28 Dhjetor, 2018

Zbulim historik, krijohet trajtimi që pritet të shpëtojë miliona jetë nga kanceri

Një trajtim novator për kancerin, që përdor qelizat imune nga persona të huaj, mund të shpëtojë miliona jetë nga kanceri në të ardhmen. Trajtimi i ri,...

Kryesore Show Biz 10:25 - 28 Dhjetor, 2018

Një rikthim i “Friends” duket ende larg, por zbuloni sa fitojnë aktorët e serialit çdo vit që nga 2004-a

Cast-i i “Friends” fiton çdo vit një shumë marramendëse falë kohës që ata kanë kaluar në serial, gati 15 vjet pas mbarimit të tij. Seriali u...

Kryesore Show Biz 16:10 - 4 Dhjetor, 2018

Identik me të: Jona Spahiu zbulon për herë të parë portretin e bebushit!

Rreth 1 muaj më parë, Jona Spahiu i tregoi ndjekësve të saj vetëm një pjesë të fytyrës së bebushit, teksa flinte në krahërorin e të atit....