Connect with Us

All posts tagged "zemer"

Kuriozitete 12:58 - 26 Prill, 2020

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të...

Shëndeti 13:00 - 14 Prill, 2020

Dy antibiotikët që po studiohen për trajtimin e Covid-19/ Problemet që shqetësojnë kardiologët

Shkencëtarët nga e gjithë bota po studiuojnë dy antibiotikët Chloroquine dhe Hydroxychloroquine si dy trajtimet kryesore ndaj Coronavirusit. Të dhënat kanë dalë studimet që janë bërë...

Shëndeti 15:09 - 25 Janar, 2020

Efekti magjik i arrave/ Përmirësojnë shëndetin e zorrëve dhe zemrës

Konsumimi i dy deri në tre kokrra arra në ditë ka ndikim të mirë në shëndetin e zemrës dhe të aparatit tretës. Arrat janë burime të...

Kuriozitete 11:33 - 12 Dhjetor, 2019

Si ta kuptoni që nuk keni probleme me zemrën/ Ju duhen vetëm 30 sekonda

Zemra juaj vazhdon të rrahë edhe nëse e shkëputim nga trupi. Kjo vërteton se është shumë e fuqishme dhe është motorri i trupit. Për këtë arsye...

Shëndeti 17:31 - 3 Dhjetor, 2019

Larja e dhëmbëve mund ta mbajë zemrën tuaj të shëndetshme

Hulumtimi i ri zbulon se larja e dhëmbëve tre ose më shumë herë në ditë zvogëlon ndjeshëm rrezikun e fibrilacionit atrial dhe atakut të zemrës. Bakteret...

Life Style 14:13 - 29 Nentor, 2019

Bizelet dhe fasulet/ A mund të përmirësojnë shëndetin e zemrës?

Një përmbledhje dhe meta-analizë e fundit përqendrohen në rolin e bishtajoreve në shëndetin e zemrës. Duke marrë të dhëna nga studime të shumta dhe analiza të...

Life Style 21:40 - 24 Nentor, 2019

Shtrëngimi i fortë në kraharor/ Çfarë fshihet pas kësaj ndjesie?

Të gjithëve na ka ndodhur që të ndjejmë një dhimbje të fortë në kraharor që mezi na lë të marrim frymë. Edhe zgjat vetëm disa sekonda,...

Showbizz 10:41 - 20 Nentor, 2019

“Shumë afër zemrës sime”/ Publikuan hitin e rradhës, Arilena ka dy fjalë për Flori Mumajesin

Ditën e djeshme, këngëtarët shqiptarë Arilena Ara dhe Flori Mumajesi  publikuan bashkëpunimin e radhës me titull ‘Doja’, e cila është një baladë dashurie. Me anë të...

Showbizz 10:53 - 17 Nentor, 2019

“Zemra ime nuk është single por…”/ Si asnjëherë më parë, Fifi tregon detaje rreth jetës private

Këngëtarja shqiptare, Fifi është tepër e pëlqyer nga publiku shqiptar për hitet e saj dhe bashkëpunimet e suksesshme. Së fundmi në emisionin “Shiko kush luan” ,...

Kuriozitete 10:20 - 16 Nentor, 2019

Zvogëlon stresin dhe ruan zemrën/ Habit studimi, kjo këngë ndihmon në qetësimin e shoferëve

Muzika është “terapia” më e mirë për të gjithë njerëzit në raste stresi ose kur jeni të mërzitur. Por një zbulim i fundit i ka habitur...

Life Style 15:20 - 8 Nentor, 2019

Do t’ju pushtojë zemrën tuaj/ 3 shenjat e horoskopit që do të gjejnë shpirtin binjak në dhjetor 2019

Dashuria e bën jetën më të bukur . Kush nuk dëshiron të dashurojë dhe të dashurohet në këmbim? Ndërsa po shkojmë drejt përfundimit të vitit 2019...

Showbizz 14:05 - 5 Nentor, 2019

“Gjithmonë në zemrën time”/ Cila është shqiptarja që i ndryshoi jetën Penelope Cruz?

Ajo njihet si një nga aktoret më të ndjekura dhe më tërheqëse në Hollywood. Aktorja Penelope Cruz  së fundmi ka publikuar një foto në Instagram, ku...

Life Style 15:05 - 4 Nentor, 2019

Rregullojnë humorin dhe mbrojnë zemrën/ Zbuloni 10 fakte interesante rreth bananeve që nuk i dinit

Bananet janë një prebiotik ideal për shkak të përmbajtjes së tyre të lartë të fibrave.Nëse keni nevojë për një rifreskues të prebiotikëve, ato janë lloje të...

Life Style 13:05 - 2 Nentor, 2019

Sulmet në zemër dhe humbje në peshë/ Zbuloni 6 benefitet e çajit jeshil që nuk i dinit

Çaji jeshil i cili e ka origjinën nga Kina, është përdorur si ilaç për mijëra vite. I përdorur gjerësisht në të gjithë Azinë, kjo pije ka...

Life Style 15:05 - 30 Tetor, 2019

Rreziku i sëmundjeve të zemrës/ Studimet i habisin të gjithë, ja çfarë po ju shkakton konsumi i vezës

Disa studime të fundit kanë lidhur nivele të larta të një produkti metabolik,me rrezik më të lartë të sëmundjeve kardiovaskulare përmes një mekanizmi që përfshinte zorrën...