Connect with Us

All posts tagged "zgjuar"

Life Style 15:05 - 8 Nentor, 2019

“Mund ta bëjë fëmijën tuaj më të zgjuar”/ 7 këshilla që nuk i dinit rreth konsumimit të bajameve

Ngrënia e bajames mund të shpëtojë jetën tuaj. Bajamet janë të preferuara jo vetëm për shijen e tyre, por edhe për përfitimet e tyre.Ato përmbajnë shumë...

femijet diagnoza e fshehte
Kuriozitete 13:25 - 14 Prill, 2019

Studimi i ri/Zbulohet pse fëmija i parë është më i zgjuari

Fëmijët qe vijnë pas atij të parit shënojnë nivele më të ulëta zgjuarsie në krahasim me vëllezërit dhe motrat e tyre më të mëdhenj,sipas studimit të...

shenjat qe tregojne se ke nje partner te mrekullueshem
Kuriozitete 10:25 - 14 Prill, 2019

Studimi më i ri/Partnerët tanë janë më të zgjuar nga çfarë mendojmë ne

Giles Gignac nga “University of Western Australia” dhe Marcin Zajenkowski nga Universiteti i Varshavës kryen studimin përsa i përket lidhjes së asaj që ne mendojmë për...

bebe janar
Kuriozitete 13:25 - 19 Janar, 2019

Të lindurit në janar dhe shkurt janë të prirur për tu bërë të pasur dhe të famshëm

Studime të ndryshme tregojnë se njerëzit e lindur në dy muajt e parë të vitit kanë më shumë mundësi që të ndjekin një karrierë që do...

Kuriozitete 14:40 - 11 Dhjetor, 2018

Të qenit e zgjuar dhe tërheqëse, por single tashmë është kthyer në një epidemi

A keni menduar ndonjëherë se pse shumë gra inteligjente dhe të mrekullueshme shpesh janë single? Epo, ato nuk janë vetëm, sepse mendojnë shumë për veten e...

Life Style 14:40 - 28 Nentor, 2018

LG sjell së shpejti telefonin e zgjuar me 16 kamera që mund të bëjë gjëra të “frikshme”

LG është duke punuar për të sjellë një telefon të zgjuar që do të ketë jo pak, por plot 16 kamera për të cilat thuhet se...

Life Style 21:47 - 8 Mars, 2016

Njerëzit që konsumojnë çokollatë janë më të zgjuar

 Psikologu Merrill Elias sëbashku me një grup studuesish kanë dalë në përfundimin se njerëzit që konsumojnë më shumë çokollata janë më të zgjuar. Çokollata është një...