Connect with Us

All posts tagged "zjarr"

Trendi Sot 10:58 - 25 Shkurt, 2020

Gokhan shpëton Xhemrenë nga zjarri/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë sot në serialin Lule të vetmuara

Xhemre humb ndjenjat në tualet. Feride vë re se Xhemre nuk ka dale jashtë dhe shqetësohet. Gokhan arrin në ballo dhe kur mëson se Xhemre është...

Kuriozitete 14:31 - 12 Janar, 2020

FOTOT-Një rreze shprese në Australi/ Pas zjarrit bimët lulëzojnë sërish

Të paktën gjysmë miliardë kafshë dhe pemë të panumërta, bimë dhe gjallesa u shuan nga zjarret në Australi. Në disa zona të djegura kohët e fundit,...

Kuriozitete 14:01 - 8 Janar, 2020

Pamje tepër prekëse/ Kafshët që po luftojnë me zjarret në Australi

Australia vijon të jetë e përfshirë nga zjarret masive. Zjarret kanë shkaktuar shumë humbje njerëzish dhe gjithashtu me qindra shtëpi. Tymi i zi ka pushtuar Zelandën...

Showbizz 13:41 - 19 Dhjetor, 2019

Zjarr në Hell’s Kitchen/ Renato Mekolli publikon pamjet brenda studios të mbuluar nga tymi

Renato Mekolli ka fituar shumë famë teksa u bë drejtues i emisionit Hell’s Kithchen. Shefi më i famshëm i kuzhinës jep gjithnjë show në emisionin e...

Kuriozitete 16:05 - 10 Nentor, 2019

Zjarri, Uji, Ajri apo Toka?/ Zbuloni frymën tuaj elementare dhe çfarë do të thotë kjo për ju

Ne të gjithë jemi guximshëm dhe të gjithë kemi elementët e botës përreth nesh. Këta elementë përfshijnë Tokën, Ajrin, Zjarrin dhe Ujin. Për të zbuluar nëse jeni...

Kryesore Show Biz 14:03 - 26 Gusht, 2019

Amazona po “përpihet” nga flakët/ Aktori siguron 5 milionë dollarë në mbrojtje të pyjeve të shiut

“Aleanca për tokën”, një iniciativë për mbrojtjen e mjedisit e udhëhequr nga aktori i famshëm Leonardo Di Caprio ka mbledhur fonde prej 5 milionë dollarësh në...

Kryesore Show Biz 12:10 - 14 Prill, 2019

“U kthye në festival zjarri”/Njerëzit në panik pas shpërthimit të madh në Kaliforni

Një shpërthim raportohet se hapi një vatër zjarri në natën e parë të festivalit të muzikës “Coachella”, në Kaliforni. Personat që po festonin mësohet se u...

flori mumajesi
Kryesore Show Biz 10:53 - 13 Prill, 2019

Flor Mumajesi i hedh “benzinë zjarrit”/A është në një lidhje me këngëtaren e njohur?

Prej vitit të kaluar kantautori përflitet për një romancë me Kejsi Tolën, Flori duket se gjen gjithmonë një mënyrë “për t’i hedhur benzinë zjarrit”. Ai përshëndeti...

vrasesit e pasionit
Kuriozitete 21:00 - 26 Shkurt, 2019

Këto tre shenja po që i venë flakën/ Njihuni me pasionantët të zodiakut

Binjakët Ata i duan njerëzit si dhe marrëdhëniet ndërnjerëzore. Nga ana tjetër ata e shijojnë shumë lojën mendore me partnerin. Veçanarisht u pëlqen që partneri t’i...

Life Style 15:10 - 21 Nentor, 2018

“Merre fëmijën dhe largohu”, nëna që lindi mes zjarrit tregon si ia dorëzoi djalin një të panjohuri

Një nënë e cila u evakuua nga një spital në Kaliforni pas zjarrit që ra në pyje, tregoi se kishte bërë një pakt me një të...

Kryesore Show Biz 23:10 - 20 Nentor, 2018

Pamjet e pabesueshme! Si shpëtoi shtëpia e Kim Kardashian vetëm pak hapa larg zjarreve

Prej më shumë se një jave, Kalifornia po lufton me zjarret e pamëshirshme që kanë pushtuar vendin dhe që kanë shkaktuar 80 të vdekur deri më...

Kuriozitete 11:09 - 17 Nentor, 2018

“Sfida e zjarrit”, loja e radhës në internet që po i bën adoleshentët t’i vënë vetes flakën

Adoleshentët janë duke i vënë vetes zjarrin në përpjekje të dëshpëruara për të gjetur famë në internet. Mania e fundit që po qarkullon në internet, e...

Kryesore Show Biz 10:37 - 13 Nentor, 2018

Foto/Zjarret në Kaliforni, digjet shtëpia e ish-misit shqiptar

Zjarri katastrofal, i cili ka shënuar edhe shumë viktima në Kaliforni, ka djegur edhe shtëpinë e ish-misit të njohur shqiptar, Valbona Çoba, e cila e cila...

Kryesore Show Biz 12:12 - 12 Nentor, 2018

Aktori i famshëm e gjen shtëpinë shkrumb e hi: “Kjo është zemërthyese”

Ai është vetëm një nga personat e prekur nga zjarri që përfshiu Kaliforninë. Aktori i njohur hollivudian, Gerard Butler, tregoi se shtëpia e tij është bërë...

Kryesore Show Biz 11:00 - 10 Nentor, 2018

Zjarr në shtëpinë e këngëtares shqiptare: Po përpiqemi të jemi pozitivë!

Këngëtarja Anxhelina Hadërgjonaj, vajza e Albërie Hadërgjonajt prej disa kohësh tashmë po tenton të hyjë në tregun muzikor në Los Angeles në Kaliforni. Kemi parë shpesh...