Connect with Us

All posts tagged "zyre"

Fashion 21:53 - 4 Nentor, 2019

Keni vështirësi të gjeni veshjet e duhura për në punë?/ Zbuloni 6 kombinimet më të papara për këtë sezon

Ditët me shi dhe të zymta janë afruar dhe ne duhet të vishemi sa më bukur dhe të biem në sy me ngjyrat që do dominojnë...

Kuriozitete 11:59 - 25 Tetor, 2019

Shpenzoni shumë kohë duke qëndruar ulur në zyrë?/ Ja rreziku që ju kanoset në të ardhmen

Qëndroni për shumë orë të ulur në një zyrë? Atëherë, kemi lajme të këqija për ju. Së fundmi firma e pajisjeve të zyrave Fellowes, kanë krijuar...

Kryesore Show Biz 12:40 - 3 Shtator, 2019

“Rikthehem shumë shpejt”/ Nga zyra në skenë, Marina Vjollca i habiti të gjithë me spotin e ri të emisionit

Edhe pse u tha se moderatorja Marina Vjollca do të shfaqej në emisionin “Klanifornia”, duket se planet kanë ndryshuar. Bukuroshja shqiptare ka publikuar sot një video...

Kuriozitete 21:40 - 3 Gusht, 2019

Pushimet e verës mbaruan? Ja si t’i riktheheni punës pa ankth dhe vështirësi

Për disa njerëz pushimet e verës kanë mbaruar por për një pjesë tjetër sapo do të fillojnë. Nëse jeni ata të parët, rikthimi në punë është...

Fashion 11:53 - 14 Maj, 2019

Foto/Zbuloni llojet e këpucëve më të rehatshme për në zyrë

Në mënyrë që të ndiheni sa më rehat në zyrë ,më poshtë do të zbuloni  disa nga llojet e këpucëve më “cool” të cilat do i...

Fashion 13:53 - 1 Maj, 2019

Veshjet në zyrë/Si të dukemi më ‘cool’ dhe të ruajmë etikën njëkohësisht?

Në mënyrë që të keni një paraqitje serioze dhe të denjë  menduam t’ju njohim me disa kombinime super “cool” që mund t’i vishni në një ditë...

Life Style 11:35 - 29 Mars, 2019

‘Sindroma e vitheve të zyrës’/A jeni prekur edhe ju?

Lajmi i keq është se as palestra nuk na shpëton dot më nga qëndrimi ulur.Personat që qëndrojnë ulur në tavolinë për 8 ose më shumë orë,...

Kryesore Show Biz 11:25 - 23 Dhjetor, 2018

“Kam dalë duke qarë nga zyra!” Olta Gixhari rrëfen eksperiencen si biznesmene dhe nuk qenka aspak e lehtë

Aktorja e njohur shqiptare Olta Gixhari prej disa muajsh ka zbuluar se i është futur rrugës së biznesit privat, duke lënë më në hije karrierën si...

Kuriozitete 23:00 - 3 Dhjetor, 2018

5 objektet më të pista që gjenden në zyrë dhe na “sëmurin” çdo ditë

Në ambientet e punës të gjithë ne kalojmë pjesën më të madhe të ditës. Është tepër e rëndësishme që ambienti që na rrethon të jetë i...

Life Style 16:40 - 6 Nentor, 2018

Fitness: Ushtrimet që mund të bëhen në zyrë

Mjaftojnë vetëm disa lëvizje të “sakta” për të lehtësuar muskujt e lënduar dhe për të parandaluar dhimbjen e shpinës, që mund të bëhen në zyrë pa...

Femra 12:08 - 25 Mars, 2017

FOTOT/ Veshja e duhur për punë

Kur jeni duke u futur në botën profesionale të biznesit, ka shumë gjëra që duhet t’i merrni parasysh. Në një mjedis pune serioz, ju doni të...

Life Style 19:35 - 31 Janar, 2017

Rrëfim i sekretares nga Tirana: Shefi më thirri në zyrë, pastaj ikën dritat dhe….

Ky ishte mesazhi që i është dërguar City News, ku kjo vajzë rrëfen aventurën seksuale me shefin. “Unë që po ju shkruaj jam një vajzë 28...

Femra 12:30 - 22 Janar, 2017

Gjërat që nuk duhet t’i thoni në zyrë

Disa fraza mund t’ju nderojnë, ndërsa të tjera mund t’ju bëjnë të ngjani keq në sytë e shefave dhe kolegëve tuaj. Ja se çfarë duhet të...

Life Style 13:00 - 17 Dhjetor, 2016

Si të vishemi seksi në zyrë?

Një prej dilemave kryesore përsa i takon takimeve të punës në zyrë por edhe festave të ndryshme në ndërmarje është veshja e duhur. E ndërsa përditshmëria...

Shëndeti 18:22 - 5 Korrik, 2016

Disa mënyra të thjeshta se si të jeni të përqëndruar në punë

Ju pëlqen ose jo puna që bëni, duhet të jeni të fokusuar gjatë orarit që jeni në pune, ndonëse ndonjëhere bëhet e vështirë duke menduar për...